>
Zpět na hlavní stránku

32 BODŮ KE SVOBODĚ – METODA ACCESS BARS® V PRAXI

Někteří možná čekali, že tu najdete body, jak se stát svobodnými. Ve své mysli, ve svém životě, ve svém tvoření. Ano, jistě bych mohla sepsat 32 motivačních bodů, ale vzhledem k tomu, že by jejich účinnost měla asi takové trvání, jako délka vašeho čtení do konce článku, půjdu raději trochu víc do hloubky. A přitom zůstanu v naprosté jednoduchosti.

Doba se vyvíjí a mění. Vše je rychlejší a metody se více a více zjednodušují a přitom jim nic neubírá na síle a účinnosti. A jednoduchost je to, co miluji. Proto se s vámi ráda podělím o zkušenost z terapie Access Bars®, kterou jsem absolvovala v Maitasuně u skvělého muže, člověka, terapeuta Jaroslava Vídeňského.

Oč jde?

Metoda Access Bars® využívá 32 bodů na hlavě, pomocí kterých uvolňuje naše prográmky, omezení ve všech oblastech života – Tělo, Peníze, Komunikace, Léčení atd. Velmi jemnou metodou se tak uvolňuí i hodně hluboké vzorce v naprostém uvolnění těla i mysli. Jde to rychle, Jedno sezení trvá hodinu až hodinu a půl.

Jak to probíhá?

No je fakt, že jsem měla k metodě celkem respekt. Jarda je totiž kus muže a říkala jsem si, že jestli mi bude svýma rukama a silou stimulovat body na hlavě, tak mě po terpaii už možá nebude trápit nic nikdy:) Tady samo trochu žertuji. V naprosto příjemném bezpečním prostředí jsem si lehla a Jarda my vysvětlil co bude dělat a co se bude dít. Které body a jak mi bude tz“mačkat“ a s čím budou souviset. Bylo pak na mě jak chci terapií projít. Jestli chci komentovat co se děje, nebo si ji jen v tichosti užívat. Vše je individuální a intuitivní, takže u jednoho bodu, podle toho, jak terapuet cítí vaše tělo může zůstat déle, u jiných zase jen chvilku.

Byla jsem zvědavá, co se bude dít. A po začátku terapie i velmi mile překvapená v jaké lehkosti a jemnosti se vše odehrává. Jarda se bodů skoro ani nedotýkal a při tom jsem měla od první chvíle pocit, jako by se mi do celého těla rozlévala nová energie. Začíná se od bodů na hlavně, nohou a rukou. Po té se celá terpaie odehrává jen v oblasti hlavy. Jarda mi vždy řekl, jakých bodů s ebude dotýkat a s čím souvisí.

Byl to úžasný zážitek. Vím, že je pro mě někdy těžké se úplně a plně uvolnit. Prostě nechat tělo jen tak rozplynout. Tady to šlo hned a opravdu hluboké uvolnění přišlo po pár minutách. Každý bod jsem cítila trochu jinak a energie to vždy byla silná. K tématům, která řeším mi přišly nové odpovědi nové vize. A protože jsem zrovna potřebovala rozklíčovat konkrétní situaci, moje mysl mě pustila i do minulých životů. Ač tam probíhalo velmi hluboké čištění, cítila jsem, že energeticky je to velmi uvolňující a příjemné. I po terapii, kdy už jsme si jen povídali o tom co se dělo, jsem se cítila plná energie a úplně bez myšlenek. Konečně:)

Hned při ranní meditaci druhý den jsem cítila obrovský nával energie a kreativity a vymyslela spoustu nových projektů. Navíc teď mám období pozorování. Tím, jak mi Jarda zaktivoval body na hlavě a vlastně tak změnil moje hloboko uložená přesvědčení, mám být teď pozorná a sledovat co se bude dít. Jakékoliv nepodporující prostředí hned poznám a cítím i více síly ve vytváření svého záměru, své vize. Otestovala jsem to hned v přeplněném metru, kde jsem si objednala místo k sezení a hned se uvolnilo:)

Jak už jsem psala. Miluji jednoduché metody, protože mám pocit, že v dněšní době jsou to ty nejúčinnější. Na metodě Access Bars® se mi líbí, že i když jde hodně do hloubky, nemusí člověk žádnými bolestivými situacemi procházet znovu, jako třeba u regresních terapií. Tahle cesta je prostě pro ty, kteří se chtějí učit a růst z radosti a inspirace a ne jen z krize. Těch už mám za sebou taky dost. A taky je fajn jít na terapii k někomu, kdo je naprosto ustátý sám v sobě a dokáže skrze sebe nechat proudit naprosto čistě vše, co tam patří a udržet tak bezpečné a příjemné prostředí pro váš vlastní proces. A to Jarda splňuje skvěle.

Takže jestli máte chuť prožít, najít a zvědomit si také svých 32 bodů ke svobodě, mysli, těla i ducha, pak je Access Bars® tou pravou cestou pro vás. Jardu můžete kontaktovat na mailu: j.vidensky@seznam.cz


S láskou a úctou milovnice jdnoduchosti Lenka Liška

Zpět na hlavní stránku